جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ | Friday 01 March 2024
ستاره‌های مازندرانی جام جهانی

۳ ستون بی‌نظیر مازندرانی‌ها در جام جهانی

دفاعِ بی‌نقص ایران روی سه ستون بی‌نظیر مازندرانی نصب شده بود؛ تعریف و تمجیدهای زیادی از ملی‌پوشان ایرانی در رسانه‌های بزرگ جهان صورت گرفت، اما از نقش تاثیرگذار سه ملی‌پوش مازندرانی به سادگی نمی‌شود؛ گذشت.به گزارش مازند نگاه،جام جهانی و قرعه وحشتناکی که شاید تا همین دو سه هفته پیش فقط ترس و دلهره را برای ما ایرانی ها به همراه داشت، مثل آبِ خوردن تمام شد.

چه پایانی خوشی داشت این روسیه ! خوشی‌ای با طعم تلخ حسرت و احساس غروری که شاید فقط در وجودِ یک ایرانی می‌شود آن را احساس کرد.

باید ایرانی باشی تا بتوانی طعم تلخی‌ها، دشورای‌ها و تمامی ناملایمتی‌ها و تحریم‌ها را بِچِشی ولی خم به ابرو نیاوری !

تمامی حسرت‌های گذشته در فوتبال ما به هیچ وجه معنای عمیق این افسوس آخر را نداشت، چه پایان غم‌انگیز اما شیرینی برای مان رقم خورد؛ غم انگیز مثل بازماندن از صعود، با حداقل امتیاز نسبت به قهرمان جهان و اروپا و شیرینی‌ای به مانند به زانو درآوردن بهترین‌های دنیا ! بچه‌یوزهای ایرانی در گروه مرگ پادشاهی زندگی کردند، جان دادند و ایستاده مُردند!

لقب برنده‌ترین بازینده دنیا شاید بهترین عنوان برای تلخیِ این شب دراماتیکِ ایرانی‌ها است.جام جهانی برای ما تمام شد اما هرگز نباید فراموش کنیم که سال ۲۰۱۸ ما چه تیم باشکوهی داشتیم، با شکوه به مانند مهار پنالتی رونالدو، مثل لایی وحید امیری به پیکه و کلی اتفاق جالب و شیرین که هر زمان یادی از این لحظه‌ها کنیم لبخند بر روی لب‌های ما ایرانی‌ها نقش خواهد بست و آهی سرد را هم همراهش روانه خواهیم کرد!

عجب حکایتی ساختیم، ماندگار و جانانه. بچه یوزهای ما خوش درخشیدند و با درخشش شان دل یک ملت را شاد کردند.

ما باشکوه بودیم و این همان چیزی‌ست که از فوتبال باقی می‌ماند، نمایشی از قدرت و عشق، دو ویژگی درهم تنیده در تیم ما. ایران و ایرانی‌ها باری دیگر نشان دادند قدرتِ غیرت‌شان بالاتر از قدرتِ امکانات رقیبان است و در هر کارزاری آماده خلق حماسه هستند.

نام کارلوس کی‌روش و اثرش در فوتبال ایران هر دو ماندگار است، کی‌روش باشکوه‌ترین تیم را ساخت اما جدا از همه  این مسائل، از شادی مردم ایران بعد از برد و باخت‌ها کیف کردیم. همین که لحظه‌ای غم، نارحتی، گرفتاری و گرانی جایش را به شادی و خوشی داد، همین برای‌مان بَس است. ایرانی در سختی‌ها هم امید دارد و جشن‌های تلخ هم برایشان شیرین است !

فراموش‌تان نخواهیم کرد

اما لذت‌بخش‌تر شُدن این شیرینی برای ما مازندرانی‌ها درخشش و حضور خیره کننده سه دلاورمرد مازندرانی در این آوردگاه جهانی بود. مرتضی پورعلی گنجی، امیدابراهیمی و رامین رضاییان با نمایش درخشانشان در این جام نشان دادند که لایق بهترین‌ها هستند.

نقش مازندرانِ ما در تمامی ورزش‌ها و در همه  موفقیت‌ها پر رنگ است و این موضوع غیرقابل انکار است. غیرت و تلاش امید ابراهیمی در بازی با مراکش را نمی‌شود از یاد برد. از جان مایه گذاشتن‌های رامین رضاییان و مرتضی پورعلی گنجی را مگر می‌شود فراموش کرد!؟

بی‌نظیر بودیم و باز هم درخشیدیم و به جرات می‌توان گفت، این دفاعِ بی‌نقص ایران روی سه ستون بی‌نظیر مازندرانی نصب شده بود. تعریف و تمجیدهای زیادی از ملی‌پوشان ایرانی در رسانه‌های بزرگ جهان صورت گرفت، اما از نقش تاثیرگذار سه ملی‌پوش مازندرانی به سادگی نمی‌شود؛ گذشت.

از نمایش درخشان در برابر قهرمان آفریقا و جان فشانی‌های سه دلاور مازندرانی در دیدار اول جام و از جان مایه گذاشتن‌ها در برابر قهرمان جهان در دیدار دوم تا ثبت حماسه‌ای بزرگ در دیدار با قهرمان اروپا، از مردان مازندرانی شخصیتی بزرگ در جهان ساخت تا هم‌اکنون تمامی نگاه‌ها خیره استعداد بی‌نظیرشان شود.

ما مازندرانی‌ها بارها نشان داده‌ایم که می‌توانیم غیرممکن‌ها را برای خودمان ممکن کنیم و این‌بار نیز سربلند بیرون آمدیم.

*مازندرانی‌ها پدیده‌های جام جهانی بودند

یک کارشناس و مدرس AFC در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری در خصوص عملکرد بازیکنان مازندران در جام جهانی فوتبال اظهار کرد: از نظر کلی هر سه بازیکن مازندرانی عملکرد قابل قبولی داشتند.

حسین قزل‌سفلو با تمجید از عملکرد خیره‌کننده بازیکن نکایی تیم ملی گفت: به نظرم امید ابراهیمی پدیده جام بود و در سه بازی تیم ملی ستاره بی‌چون و چرای ایران بود، ابراهیمی یک سر و گردن از سایر هافبک دفاعی‌های هم‌گروه ایران در این جام سرتر بود و نمایش درخشانی داشت.

این مدرس کنفدراسیون آسیا عملکرد رامین رضاییان را متعادل عنوان کرد و افزود: رامین رضاییان آن چیزی که فکر می‌کردیم باید باشد نبود و عملکرد متوسطی در جام داشت اما تلاش فراوانی در این جام داشت که واقعا ستودنی است.

قزل‌سفلو با انتقاد از برخی رفتارهای بازیکن ساروی تیم ملی، گفت: این بازیکن باید از نظر شخصیتی خودش را همسان با تیم ملی و سطح‌های بالا کند و از حاشیه‌ها دور شود تا بتواند در آینده موفق ظاهر شود.

این کارشناس همچنین از عملکرد عالی مرتضی پورعلی گنجی تمجید کرد و یادآور شد: بعد از ابراهیمی، پورعلی گنجی یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی بود که با ثبات و با هدف فوتبال بازی می‌کرد.

وی ادامه داد: در بین ۴ تیم حاضر در گروه B مرتضی پورعلی گنجی مداقع مطمئنی بود که بی‌شک ستاره این گروه در بخش دفاعی بود.

*جام جهانی به کام مازندرانی‌ها

پیشکسوت مازندرانی باشگاه استقلال و پرسپولیس در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره جام جهانی اظهار کرد: تیم ملی جام خوبی را پشت سر گذاشت و عملکرد چشمگیری داشت.

ابراهیم تقی‌پور تصریح کرد: نمایش خوبی را در برابر ابر قدرت های جهانی داشتیم و این نوید روزهای خوبی برای فوتبال ایران است.

وی با تمجید از عملکرد مازندرانی‌های تیم ملی، گفت: امیدابراهیمی، رامین رضاییان و مرتضی پورعلی گنجی سه بازیکنی بودند که در تیم ملی بدون استرس بودند و عملکرد چشمگیری داشتند.

این پیشکسوت افزود: در هر سه بازی نمایش خیره‌کننده‌ای از بازیکنان مازندران شاهد بودیم که در این بین این سه بازیکن عملکرد امید ابراهیمی بیشتر از بقیه به چشم آمد و قابل ستایش بود.

تقی‌پور با بیان این موضوع که فوتبال ایران رو به پیشرفت است، خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی دقیق تری صورت دهیم و بازی‌های تدارکاتی خوبی را برای تیم ملی در نظر بگیریم تا بتوانیم در مسابقات آینده موفق‌تر و با صلابت‌تر ظاهر شویم.

انتهای پیام/منبع:فارس  • چهارشنبه, 6 تیر , 1397 ساعت : 08:46:13
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |
  • کد خبر : 476

برچسب ها :