به گزارش مازند نگاه،محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، درخصوص برخی شائبه‌ها و شایعات پیرامون بیماری رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و احتمال تغییر وی، گفت: آقای قاسمی مشکلی ندارد و دارد کار خود را انجام می‌دهد، بیماری ایشان هم قابل کنترل است و بحثی درخصوص تغییر ایشان مطرح نیست.

 نماینده جهرم در مجلس یازدهم درخصوص روند فعالیت و اجرایی قانون جهش تولید و تامین مسکن، اظهار داشت: روال پیش‌برد کارها براساس آن سرعتی که ما انتظار داریم نیست، اکنون ۸ ماه از سال گذشته و انتظار داریم که کارها سرعت بیشتری داشته باشد.

وی افزود: اکنون کارها در بحث تعریف زمین، احصاء زمین، الحاق به شهرها، تغییر کاربری‌ها و جلساتی که با وزارت صمت برای مصالح داشتند، انجام شده و در حال انجام است؛ منتها یک جلسه شورای عالی مسکن تشکیل شد و قرار بود که ۱۰ روز بعد جلسه دوم تشکیل شود که نشد و اکنون تاخیر به وجود آمده است و از آقای رئیس‌جمهور انتظار داریم که هرچه زودتر این جلسه تشکیل شود.

رضایی کوچی در ادامه بیان کرد: در جلسه اول به دلیل ناهماهنگی‌ها نتوانستند به خوبی تصمیم بگیرند و اکنون نیاز است جلسه دوم برای تصمیم‌گیری بهتر و هماهنگی‌ها برگزار شود که بانک‌ها پای کار بیایند، همچنین هماهنگی با وزارت اقتصاد و وزارت صمت نیاز است.

وی افزود: در مجموع مسئولان در سطح استان‌ها و وزارتخانه در حال کار و فعالیت هستند اما روال کار هنوز مطلوب و آن چیزی که انتظار داریم، نیست؛ با این شکل و روال فعلی یک میلیون واحد در سال ساخته نمی‌شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس درخصوص ثبت‌نام افراد مجلس بالای ۱۸ در این طرح، گفت: همه می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند مشروط به اینکه تا زمان آماده شدن و در زمان تحویل گرفتن واحد، متاهل باشند.