دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ | Monday 04 July 2022

عرضه اولیه شستا ، پرسودترین سهام بورس را رقم می‌زند؟

فعالان بازار بورس در حالی برای عرضه اولیه شستا لحظه شماری می‌کنند که عرضه این سهم روز چهارشنبه هفته جاری قطعی شده است .به گزارش«مازند نگاه» ، مدیرعامل شستا وعده یک عرضه اولیه شیرین را به سهامداران داده و فعالان بورس بعد از عرضه اولیه نه چندان دلچسب صدرتامین – به دلیل آنچه از آن به عنوان قیمت‌گذاری بالاتر از حد انتظار یاد می‌شود – اکنون در انتظار رونمایی از قیمت عرضه اولیه شستا لحظه شماری می‌کنند.

بحث واگذاری سهام شستا اواخر سال ۹۷ از سوی رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی مطرح شد و بعد از تغییر و تحولات مدیریتی در راس هرم این شرکت روند واگذاری با شتاب بیشتری پیگیری شد. انتظار می رفت سهام این شرکت سال گذشته وارد بورس شود اما به هر حال این اتفاق در سال ۹۸ نیفتاد و اکنون در اولین ماه سال ۹۹ قرار است ۹میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم از سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی که از آن به عنوان بزرگترین هلدینگ کشور نام برده می‌شود، به عنوان گامی بزرگ در خصوصی سازی و افزایش بهره وری و سودآوری این بنگاه متعلق به سازمان تامین اجتماعی، به متقاضیان واگذار شود.

تمایل مدیرعامل شستا به انجام عرضه اولیه در هفته جاری

یکی از شرایط عرضه اولیه یک سهم در بورس انتشار آگهی عرضه ۴۸ ساعت پیش از آغاز عرضه است ولی هنوز شاهد این اتفاق در مورد شستا نبوده‌ایم .محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا در این ‌باره می‌گوید : تمام مراحل مقدماتی واگذاری سهام  انجام شده و تنها مساله‌ای که باقی مانده ،ملاحظاتی است که در مورد قیمت‌گذاری این سهم وجود دارد. موضوع قیمت‌گذاری سهام شستا نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد و بر این اساس از مسئولان سازمان تهران درخواست کردیم در صورت امکان، زمینه عرضه اولیه سهام در چهارشنبه جاری فراهم شود.

عرضه شستا در چهارشنبه قطعی است

شایان ذکر است کاماپرس تحولات مرتبط با عرضه اولیه شستا را به صورت لحظه به لحظه پیگیری می‌کند و بنا به اعلام کانال عرضه اولیه، گودرزی معاون بازار بورس تهران از عرضه شستا در چهارشنبه هفته جاری خبر داده است.گودرزی گفت :  با نهایی شدن رایزنی های مسئولان شستا با بورس تهران ، مقرر شد چهارشنبه این هفته ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم شستا در بازار دوم معاملات بورس عرضه اولیه شود. بر این اساس فعالان محترم بازار سرمایه – در صورت نیاز – به تامین نقدینگی لازم برای شرکت در این عرضه اولیه اقدام کنند.

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی – شستا – یک هلدینگ سرمایه‌گذاری متعلق به سازمان تامین اجتماعی است، که از سال ۱۳۶۵ تاسیس شده و در زمینه مدیریت سرمایه‌گذاری، تجارت و بازرگانی، مدیریت دارایی و مبادلات سهام شرکت‌ها، فعالیت می‌کند.

شستا با بیش از ۱۷۸ شرکت تابعه، دارایی هایی در حدود ۵۷ هزار میلیارد تومان – طبق ارزش گذاری های انجام شده در سال ۹۷ – را اداره می کند و درآمد سالانه آن نزدیک به ۳۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده ‌است.

انتهای پیام

منبع: کاماپرس  • دوشنبه, 25 فروردین , 1399 ساعت : 14:35:57
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |
  • کد خبر : 2731