سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران:

شرکت شهرکهای صنعتی مازندران برنامه ای منظم برای رصد واحدهای راکد و غیرفعال و ارزیابی آن‌ها در حال اجرا دارد.

 یاسر امینی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران از تشکیل کمیته‌ ویژه‌ای در این شرکت خبر داد وافزود: کمیته ی ویژه ای برای بازپس‌ گیری اراضی شهرک‌های صنعتی از افرادی که زمین در اختیار گرفته اما قصد بهره‌ برداری از آن برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی را نداشته اند و تنها زمین را به قصد سوداگری در اختیار دارند تشکیل شده است. 

 

به گزارش “مازندنگاه” و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی مازندران؛ مهندس امینی ضمن اشاره به سخنان ارزشمند و هدایتگر رهبر معظم انقلاب در برنامه زنده تلویزیونی خطاب به ملت بزرگ ایران گفت: حضرت ایت الله خامنه ای با اشاره به ابعاد چند جانبه ایجاد اشتغال در جامعه، یکی از برنامه‌های مهم و مورد انتظار از دولت‌هارا برنامه ایجاد اشتغال دانستند وتصریح کردند که “افرادی که به علت منافع شخصی خود و برای استفاده از زمین و ارزش افزوده آن، کارخانه‌ها را به تعطیلی می‌کشانند، بدانند که مرتکب کار باطل و حرام شده‌اند و این کار، خیانت به مردم و کارگران و استقلال و اقتصاد کشور و ضربه به تولید ملی است.”

رهبر انقلاب اسلامی، دستگاه‌های مسئول به‌ویژه وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی را به نقش آفرینی جدی برای مقابله با این پدیده و برخورد با این افراد توصیه کردند.

ایشان همچنین با اشاره به نظر کارشناسان اقتصادی مبنی بر لزوم فعال شدن کارگاه‌های کوچک و متوسط در کنار کارگاه‌های بزرگ، افزودند: “گسترش این کارگاه‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ ساز تولید ثروت برای عموم مردم به‌ویژه طبقات ضعیف و متوسط است.”

که در این خصوص مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و لزوم فعال شدن آن‌ها اظهار داشت: شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یک برنامه منظم برای رصد واحدهای راکد و غیرفعال و ارزیابی آن‌ها دارد.

یاسر امینی در ادامه افزود: این مهم از طریق کلینیک‌های کسب و کار ایجاد شده در سطح استان‌ و با حضور فعالان علمی و اقتصادی راهبری می‌شوند .

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران ابراز امیدواری کرد: در سال ۱۴۰۰ شرکت شهرکهای صنعتی استان بتواند واحدهای راکد و غیرفعال را به چرخه تولید و فعالیت بازگرداند و کلینیک‌های عارضه‌ یابی به تدریج به سراغ آن‌ها می‌روند.

مهندس امینی تأکید کرد: انجام این مهم نیازمند حمایت بانک‌ها و همچنین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ است چرا که بیش از ۵۷ درصد موانع پیش روی این واحدها مشکلات بانکی و مالی می باشد.

وی در ادامه گفت : بخشی از مشکلاتی که اکنون در شرکت شهرکهای صنعتی استان با آن مواجهیم، مربوط به واحدهایی است که در سال‌های گذشته زمین در اختیار گرفتند، اما این تحویل زمین منجر به تولید نشده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گفت: با انجام بررسی‌ها در این زمینه با تشکیل کمیته‌ای ویژه، قصد داریم افرادی که زمین در اختیار گرفته اند اما قصد بهره‌ برداری از آن برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی را ندارند و تنها زمین را به قصد سوداگری در اختیار دارند، بازپس بگیریم.

مهندس امینی افزود: برنامه امسال ما بازپس‌ گیری این اراضی با کمک دستگاه قضایی است.

وی اضافه کرد: همچنین منبعد، در دستورالعمل سازمانی واگذاری زمین، فروش زمین به غیر ممنوع و افراد باید حتماً پایان کارشان را تحویل دهند تا پس از آن پروانه بهره برداری به آنان اعطاء شود ، به این ترتیب جلوی اقدامات غیرصنعتی، دلالی و سوداگری در استان گرفته خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران در پایان گفت: طبق برنامه اراضی که از این طریق آزادسازی می‌شوند، به واحدهای فناور و دانش بنیان، واحدهایی که به تولید داخل و افزایش عمق ساخت داخل اهتمام داشته باشند و همچنین واحدهایی که به تولید کالاهای جایگزین واردات خواهند پرداخت، تخصیص خواهد یافت.

انتهای پیام  • شنبه, 18 اردیبهشت , 1400 ساعت : 16:54:26
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |
  • کد خبر : 2947