جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ | Friday 01 March 2024

تشییع شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ/ قیام مردم شیراز به احترام شهدای حرم+عکس 

مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با حضور پرشور و ده‌ها هزار نفری مردم شیراز برگزار شد.تشییع شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ/ قیام مردم شیراز به احترام شهدای حرم+عکس و فیلم

 

به گزارش  مازند نگاه ،مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر احمد بن موسی (ع) امروز هفتم آبان ماه، ساعت ۹ صبح از میدان امام حسین به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با حضور مردم آغاز شد.

مسیر این مراسم از میدان امام حسین به سمت میدان شهدا است و در نهایت شهدا، در حرم مطهر شاهچراغ خاکسپاری می‌شوند.

با تصمیم استاندار فارس، امروز شنبه هفتم آبان‌ماه، تعطیل اعلام شده است.

غروب روز چهارشنبه (۴ آبان ۱۴۰۱) فردی مسلح با حمله به نمازگزاران حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز ۱۳ نفر را به شهادت رساند و ۳۰ نفر را مجروح کرد.

خیابان منتهی به آستان شاهچراغ مملو از جمعیت

جمعیت انبوهی از مردم شیراز برای بدرقه شهدای خود در مسیر تشییع قرار دارند که هم‌اکنون خیابان منتهی به حرم شاهچراغ(ع) مملو از جمعیت بوده و تمامی صحن‌های آستان نیز حضور انبوه مردم را در خود می‌بیند.

عزاداری پرشور هیئات مذهبی شیراز در تشییع شهدای حرم

هیئات عزاداری شهر شیراز نیز با برپایی دسته‌جات عزاداری به سمت آستان شاهچراغ(ع) مشغول عزاداری در تشییع شهدای سومین حرم اهل بیت در ایران هستند.

داعشیِ بی‌ریشه، شیراز دمشق نمیشه

مردم شیراز در تشییع شهدای حرم با سردادن شعارهایی همچون “داعشی بی‌ریشه، شیراز دمشق نمیشه” و “زن زندگی شهادت، شیراز ما تسلیت” این پیام را به تمامی تروریست‌های داعشی و اربابان مستکبر آن‌ها رساندند که این مردم زیر بیرق اهل بیت و شهیدان تا آخرین خون در میدان مبارزه هستند.

آمادگی شاهچراغ برای پذیرایی از شهدای حرم

خیلی عظیمی از جمعیت حاضر در مراسم هم‌اکنون در صحن‌های حرم حضرت احمد بن موسی(ع) قرار دارند تا ساعتی دیگر شهدای این حرم در جوار برادر امام رضا(ع) به خاک سپرده شوند.

جمعیت ده‌ها هزار نفری در حال مشایعت شهدا 

کمتر یک ساعت مانده به اذان ظهر لحظه به لحظه بر شور جمعیت افزوده می‌شود و جمعیتی حدود ده‌ها هزار نفری پیکرهای شهدا را مشایعت می‌کنند و خیابان‌‌های مسیر تشییع و ۲ میدان امام حسین و شهدا، مملو از جمعیت است.

 

حضور شخصیت‌های عالی کشوری و لشکری در بدرقه شهدا/ فرمانده سپاه پاسداران، سخنران مراسم

از چهره‌های برجسته کشوری حاضر در مراسم سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امیردریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیردریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش سردار سرلشکر سلامی، معاون قوه قضاییه و بهادری جهرمی سخنگو قوه قضاییه هستند که سرلشکر سلامی نیز سخنگو این مراسم در شاهچراغ است.

 

انتقام از ترویست‌ها؛ مطالبه مردم شیراز از سردار سلامی

سردار سرلشکر سلامی سخنران این مراسم در حرم حضرت شاهچراغ(ع) بود و مردم شیراز بارها با سردادن شعارهایی مطالبه انتقام از تروریست‌ها و ایادی استکباری آن‌ها را از سردار سلامی درخواست کردند.

 

شهدای شیراز میهمانان علی بن موسی‌الرضا(ع) خواهند بود

پس از برگزاری آیین تشییع ۱۱ شهید دیگر این حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز، این شهدا با رضایت همه خانواده‌ها به مشهد مقدس منتقل می‌شوند تا در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) نیز توسط زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بدرقه شوند.

 پس از آن، پیکرهای پاک شهدا به زادگاه آنها منتقل می‌شود و در این زمینه پیکر ۶ شهید به شیراز منتقل می‌شود و در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) دفن می‌شوند.

 

 

پیکرهای پاک ۲ شهید نیز به زادگاه خود در استان کهگیلویه و بویراحمد باز می گردد و پیکر شهید کودک این حادثه تروریستی نیز برای خاکسپاری به استان کرمان منتقل می‌شود.

 پیکرهای ۲ شهید دیگر حرم مطهر نیز به شهرهای فسا و مرودشت منتقل خواهد شد.

 

پایان پیام

منبع:فارس  • شنبه, 7 آبان , 1401 ساعت : 10:35:26
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |
  • کد خبر : 3753