سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

آستان علوی (ع) فوت زائران در نتیجه ازدحام و خفگی را تکذیب کرد

حرم امام علی علیه‌السلام اعلام کرد که گزارش برخی رسانه‌ها درباره فوت تعدادی از زنان زائر در پی ازدحام و خفگی نادرست می‌باشد.آستان علوی (ع) فوت زائران در نتیجه ازدحام و خفگی را تکذیب کرد

 

به گزارش  مازند نگاه،به نقل از خبرگزاری فارس، آستان مقدس امام علی علیه‌السلام شامگاه یکشنبه خبر داد که خبر منتشر شده درباره فوت تعدادی از زنان زائر در پی فشار جمعیت و ازدحام، نادرست می‌باشد.

بر اساس اعلام العتبه العلویه، اتفاقی که افتاده، از حال رفتن تعدادی از زائران در پی ازدحام شدید بوده که موارد پیش آمده نیز کاملا هوشیاری خود را بدست آورده‌اند و هیچ مورد فوتی در داخل صحن‌های حرم امام علی علیه‌السلام روی نداده است.

پیشتر برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که دست کم یک زائر زن ایرانی داخل حرم امام علی علیه السلام در پی ازدحام شدید جمعیت فوت کرده است.

پیشتر «علی شبر» سخنگوی آستان مقدس امام حسین علیه السلام، امروز (یکشنبه، ۱۱ سپتامبر)، پیش‌بینی کرد که مراسم اربعین امسال، بزرگترین مراسم در طول تاریخ عراق باشد.

 وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که اوج مراسم اربعین از امروز آغاز شده به طوری که شمار زیادی از زائران به همراه  خیل عظیمی از زائران با پای پیاده و شمار زیادی از زائران کشورهای دیگر وارد [کربلاء] شده‌اند.

این در حالی است که پنجشنبه پیش، «احمد وحیدی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه او وارد عراق شد و با شماری از مقامات سیاسی و ارشد این کشور از جمله شخص «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از دفتر الکاظمی گزارش داد، در این دیدار، روابط دوجانبه بین دو کشور همسایه، راه‌های تقویت همکاری دوجانبه و حمایت از هماهنگی مشترک در زمینه‌هایی بررسی شد که به سود ملتهای ایران و عراق است.

در این نشست همچنین تلاشهای الکاظمی برای مهار بحران سیاسی کنونی عراق از طریق ابتکار عمل «گفت‌وگوی ملی» بررسی شد تا راهکارهایی پیدا شود که ثبات و امنیت عراق را تضمین کند.

در این دیدار تلاشهای طرف عراقی در زمینه تسهیل ورود زائران ایرانی اربعین، سازماندهی، اقامت و حمایت از آنها بررسی شد.

انتهای پیام/.  • یکشنبه, 20 شهریور , 1401 ساعت : 22:06:43
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |
  • کد خبر : 3739